Mednarodni likovni natečaj »Igraj se z mano« organizirata Center Janeza Levca Ljubljana in Društvo za kulturo inkluzije. Po zaključku razstave v Koroški galeriji likovnih umetnosti bodo dela potovala po različnih institucijah po celotni Sloveniji. Na letošnjem natečaju je sodelovalo 367 šol, zavodov in drugih ustanov iz Slovenije in tujine s 5912 prispelimi deli.

Cilj natečaja in razstav je spodbujanje inkluzije med otroki, mladostniki in odraslimi osebami s posebnimi potrebami in večinsko populacijo vseh generacij. S tem namenom je zasnova razstav prilagojena temu, da se sodelujoči spoznavajo, družijo in navezujejo nova poznanstva.

Prireditev je  potekala v različnih sobah, poimenovanih po živalih (krokodil, koala, žirafa, tiger, zebra, panda),kjer so se učenci posebnega programa vzgoje in izobraževanja udeležili likovnih delavnic. Sledila je skupna postavitev razstave Bodi umetnik.

Ob koncu prireditve pa je vse prisotne s koncertom razveselil Zlatko z gosti.

Simona Popič