Konec meseca septembra smo učenci in učitelji šole letovali v Ankaranu. Na poti smo se ustavili v Ljubljani in se sprehodili po živalskem vrtu. V deževnem dnevu so bile živali varno skrite v svojih bivališčih, kljub temu smo božali kače in činčile, videli opice, volkove, slona, kamele, morskega leva in še mnogo več. Nestrpno smo pričakovali trenutek, ko se lahko oblečemo v kopalke. Preživeli smo pet prijetnih sončnih dni prepletenih s plavanjem, druženjem, raziskovanjem slovenske obale in ustvarjanjem. Z ladjico smo se odpeljali do Pirana in si tam ogledali Muzej podvodnih dejavnosti, raziskovali smo školjčišče, odšli smo na pohod do Debelega rtiča ter si ogledali naravni rezervat Škocjanski zatok v Bertokih.

Tara Simetinger in Janja Gašper