Letos je bil v Sloveniji prvič razpisan in izveden nacionalni nagradni natečaj »Folklorna dejavnost za učence s posebnimi potrebami«, v kateri so sodelovale šole s prilagojenim programom. Natečaj je organizirala Osnovna šola Gornja Radgona s Podružnično šolo dr. Janka Šlebingerja. Po navedbah organizatorja je ta potekal v obliki videonatečaja – videoposnetkov, na katerih se učenci s posebnimi potrebami predstavijo s folklorno koreografijo oz. spletom, na njem pa je sodelovalo 14 šol s prilagojenim programom, od tega 24 mentorjev in kar 150 učencev.

Mi smo v videoposnetek vključili tudi naš premierni nastop, ki smo ga izvedli ob svetovnem dnevu Downovega sindroma (21. 3. 2022), na Trgu svobode, v Slovenj Gradcu. Zelo smo veseli in ponosni, da nam je v tako kratkem času uspelo sestaviti to skupino plesalcev in se naučiti plesov, še bolj pa, da smo po mnenju strokovne komisije na natečaju dosegli 1. mesto.

Zahvaljujemo se vsem, ki so nam pri tem pomagali (več informacij je ob koncu samega posnetka).

(posnetke vseh sodelujočih si lahko ogledate na spletni strani organizatorja: https://folkgros.splet.arnes.si/)

Mentorja: Vojko Veršnik in Darja Gerdej