Učenci OŠ NIS smo se v mesecu januarju preko videoklicev na daljavo povezali z otroki z Osnovne šole Juričevega Drejčka. Tehnologija nam je omogočila, da smo se lahko vse do junija srečevali nekajkrat mesečno.

Na daljavo smo skupaj poklepetali, se spoznavali, izvedli tudi kakšno uro pouka, si med seboj podelili znanje in ideje, prebirali knjige za bralno značko … Poslužili smo se tudi oblike sodelovanje preko pisem v fizični obliki. Pošiljali smo si pisma, risbice in učni material.

Srečanja so postala del rutinskega pouka, v mesecu juniju pa smo srečanje izvedli tudi v živo. Naše prijatelje smo povabili na našo šolo in skupaj preživeli lepo dopoldne (sodelovalne igre, ogled šole, peka kokic, ogled risanke, zaklad presenečenja …).

Našim prijateljem se zahvaljujemo za obisk in se veselimo nadaljnjega sodelovanja.

Tjaša Matičko