Včeraj so se od šolanja na naši šoli uradno poslovili trije devetošolci: Alen Valtl, Rok Glažar in Vanesa Ivankovič Vogrin. Priredili so nam nepozabno valeto s pestrim programom, katerega so tudi sami povezovali.

DSC_4575  DSC_4561

Bili smo navdušeni tako nad dekoracijo, ki je umetniško presegala delo povprečnega aranžerja, kakor tudi nad raznovrstnostjo svežega peciva. Ko so bile izrečene lepe popotnice s strani ravnateljice in razredničarke Jerce Pori, je sledil hudomušen opis učiteljev z vidika slavljencev. Na valeti so bili prisotni tudi starši devetošolcev. Hkrati z odhodom devetošolcev nas letos zapuščajo tudi trije učenci iz posebnega programa: Peter Turičnik, Andrej Cedula in Jan Kunc, od katerih smo se poslovili tudi s priložnostnim albumom fotografij. Nekateri od njih so bili z nami več kot 15 let, zato je bilo slovo še posebej težko. Verjamemo, da bodo prav vsi učenci našli svojo pot v novih sredinah in  da se bodo občasno radi vračali na šolo. Preden smo se pošteno in zasluženo lotili polne mize dobrot, nas je pevski zbor pod vodstvom mentorja Vojka Veršnika znova  razveselil z venčkom mednarodnih hitov. Prav tako so bodoči devetošolci morali poiskati ključ, ki ga bodo hranili eno leto in ga nato predali svojim naslednikom. Učitelji, ki so naše letošnje devetošolce skozi ta leta učili, so bili obdarjeni z rožo. Fantom in dekletu smo se zahvalili za sled, ki so jo pustili v naših srcih in na naši šoli ter jim zaželeli veliko uspeha pri nadaljnjem šolanju in srečno pot v življenju.