DSCN0380

V petek, 15. 1. 2016, so si učenci 8. in 9. razreda ogledali srednje šole v Velenju. Kot pravi srednješolci so se v Velenje odpravili z redno avtobusno linijo in spoznali pot do šole. Ogledali so si Srednjo šolo za storitvene dejavnosti, kamor se po končani osnovni šoli z NIS lahko vpišejo v dvoletni program pomočnik v biotehniki in oskrbi. Ravnateljica, učitelji in dijaki, med njimi tudi naše bivše učenke, so nas lepo sprejeli, pripravili kratek program, nam razkazali šolske prostore praktičnega pouka in nas pogostili s  sveže pečenimi miškami.

Z lokalnim avtobusom smo se nato odpravili na MIC, medpodjetniški izobraževalni center in si ogledali še prostore praktičnega pouka Srednje strojne šole ter podrobneje spoznali program pomočnik obdelovalca kovin.