DSCN0741

Na Tretji osnovni šoli Slovenj Gradec, kjer potega izobraževalni program za otroke s posebnimi potrebami  že vrsto let vsako tretjo soboto v mesecu strokovni delavci  izvajamo različne delavnice  (glasbena, kulinarična, ekološka, ustvarjalna, bralna noč, pustna, gibalna, …). Namenjene so vsem učencem in mladostnikom, ki so vključeni v naš vzgojno izobraževalni program (osnovna šola z nižjim izobrazbenim standardom – OŠNIS in posebni  program vzgoje in izobraževanja – PPVI). Vključevanje v delavnice je prostovoljno. Kljub temu, da je to sobota, smo vedno znova presenečeni nad obiskom. V povprečju se delavnic udeleži kar polovica učencev oz. mladostnikov. Niso pa redki primeri, ko se vključujejo tudi naši bivši učenci, ki želijo ohraniti stik s  šolo, prijatelji,  učitelji, kljub temu, da se sedaj izobražujejo oz. so nameščeni v drugih institucijah. Nad to obliko dejavnosti so navdušeni tudi starši, ki ta dan sami poskrbijo za prevoz otrok.

Že tradicionalna je sobotna delavnica pred cvetno nedeljo, kjer učenci izdelujejo snope, ki jih nato  okrasijo s pisanimi trakovi in papirnatimi rožami. Učenci na delavnico prinesejo različno pomladansko zelenje (dren, čremso, pušpan, mačice, leskove šibe,…). Ob izdelovanju se veselijo in zavzeto krasijo svoje snope, ki jih nato odnesejo domov.