Letošnji otroški parlament je mladim parlamentarcem ponudil izziv – predstavitev vizije sveta, v katerem bi želeli živeti. Naši parlamentarci Neža Krofl, Klemen Šmon, Anže Komar in Nastja Forstner so našo šolo zastopali na občinskem parlamentu, ki je potekal v petek, 3. 2. 2017, v prostorih Mestne občine Slovenj Gradec. S sodelovanjem v delavniški obliki so sooblikovali mnenja o pomenu vrednot, odnosa do okolja, predvsem pa o pomembnosti sodelovanja in dobrih medosebnih odnosih. Spregovorili so tudi o tem, kdo so in kakšni želijo postati in s tem spoznavali, kako pomembna je njihova moč pri oblikovanju sveta in družbe.

Na plenarnem zasedanju so parlamentarci predstavili mnenja delavniških skupin in razvili zanimivo razpravo. S svojim prispevkom se je med našimi parlamentarci najbolje odrezala Nastja Forstner, ki se je skupaj z drugimi predstavniki naše občine udeležila regijskega otroškega parlamenta. Le ta je pod okriljem ZPMS potekal na Ravnah na Koroškem v petek, 24. 3. 2017. Po predstavitvah mnenj in debati so parlamentarci izbrali predstavnike za udeležbo na nacionalnem otroškem parlamentu. Želimo jim srečno pot v Ljubljano!

Metka Kordiš