V soboto, 10. februarja 2018, smo na Tretji Osnovni šoli Slovenj Gradec,tako kot vsako leto do sedaj, imeli pustno delavnico. Delavnice se je udeležilo 11 učencev in učenk. Tudi v tem šolskem letu je bila pustna delavnica namenjena izdelavi pustnih mask, ki so si jih ob vodstvu učiteljic, učenci izdelali sami. Sobotna delavnica se je pričela s pogovorom o poteku delavnice in pomenu barv na semaforju. Na podlagi tega so učenci izvedeli, da bodo izdelovali pustne maske v obliki semaforjev. Učiteljice so učencem razdelile vnaprej izrezane kroge ter barvni papir. Učenci so najprej na kroge s čopiči namazali lepilo ter nato nanje lepili papir, ki so ga pred tem natrgali na majhne koščke. Za obleke, na katere so učenci s pomočjo učiteljic pritrdili barvne kroge, so uporabili vrečke za smeti. Luknje za glavo in roke so pred tem izrezale učiteljice. Ob pridnem delu so učenci postali lačni, nakar je sledila malica in zaslužen počitek. Po končani malici se je delo nadaljevalo. Učenci so dobili na listih natisnjene prometne znake, katere so ob slikovni podpori, ki jim je bila prikazana na tabli, tudi ustrezno pobarvali. Prometne znake so s pomočjo učiteljic nato izrezali ter jih prilepili na trakove, ki so jih pred tem pobarvali s črnimi barvicami. Učiteljice so te trakove nato še spele in jih namestile na učenčeve glave. Ko so bili vsi oblečeni v semaforje, je sledilo skupinsko slikanje in za konec še rajanje ob glasbeni spremljavi. Vsi učenci so bili ob koncu pustne delavnice nasmejani, veseli in zadovoljni s končnimi izdelki.

Zala Gerdej, Zala Cokan, Katarina Radovič in Tanja Krenker