16. 09. 2022 – 25. 09. 2022

Galerija Slovenj Gradec

Na letošnjem 30. natečaju za izvirno otroško likovno in literarno delo ter fotografijo je sodelovalo 46 osnovnih šol in zavodov iz vse Slovenije. Vsako leto so razpisane tri teme, povezane z aktualno družbeno problematiko, vsaj ena od njih pa je povezana s tematiko mednarodnega leta, ki ga razglasi Generalna skupščina Združenih narodov. Leto 2022 je Generalna skupščina Združenih narodov razglasila za mednarodno leto stekla, mednarodno leto ribištva in ribogojstva ter mednarodno leto temeljnih znanosti za trajnostni razvoj, s čimer so povezane tudi vse tri razpisane teme, in sicer: Mi izpolniš željo?Zrcalce, zrcalce in Pot naprej.

.

Sodelujoči učenci: Anej Merkač, Lukresia Trajkoska, Žan Gaberšek, Nino Kostanjevec, Patricija Blodnik, Luka Temnikar, Luka Verhnjak, Marina Ruzojčić, Alen Tomažič, Leon Kušter, Valentina Kovač, Niko Kelaidis, Jurij Drevenšek, Tadej Pogorevc, Anita Jelenko.

Mentorica: Maruša Pajenk