Enega izmed zadnjih dni pouka smo preživeli na »kmetiji Rebernik« v Pamečah, kjer živi naša sošolka Taja. V čudovitem podeželskem okolju nas je družina Mirkac toplo sprejela, mi pa smo kar hitro lahko ugotovili, da je na kmetiji zelo veliko dela. V jutranjih urah smo opazovali, kaj vse je potrebno postoriti v hlevu (molža krav, čiščenje hleva, hranjenje živali, spust na pašo …). Spoznali smo številne živali, ki so z zanimanjem opazovale nas, mi pa njih. Lahko smo jih tudi pobožali in se naučili nekaj novega o njihovi oskrbi ter prehrani. Ogledali smo si tudi vso mehanizacijo, ki je potrebna na kmetiji, vrtove, pašnike, kapelico in vso širšo okolico kmetije. V času malice so nas pogostili z okusnimi kmečkimi dobrotami, po malici pa smo našli čas za igro v hiši in na dvorišču, družili smo se z mucami in kužkom ter se prepustili idili podeželja. Bili smo navdušeni nad neskončnimi možnostmi za raziskovanje. Za konec smo ob slastni torti proslavili še sošolkin rojstni dan.

Družini Mirkac se lepo zahvaljujemo za vso gostoljubje in predano znanje o življenju na kmetiji. Veselimo se ponovnega obiska!

Učenci 1., 2. in 3. razreda OŠ NIS