Na natečaju je sodelovalo 94 šol in zavodov iz celotne Slovenije, na naš naslov pa je prispelo 1170 otroških izdelkov, največ – 1034 – na likovni del natečaja.

Tudi letos so bile ob razpisu natečaja za ustvarjanje ponujene tri teme. Lonček, kuhaj! je bila prva in se je navezovala na mednarodno leto prosa, ki ga je za leto 2023 razglasila Generalna skupščina Združenih narodov. Ker letos obeležujemo 50-letnico smrti Pabla Picassa, enega najvplivnejših umetnikov 20. stoletja, je bila naslednja tema posvečena njemu, in sicer Ustvarjam kot Picasso. Zadnja tema – Kakšen je zame boljši svet? – pa je bila širše zastavljena in je puščala prosto pot domišljiji in razmišljanju otrok o tem, v kakšnem svetu bi radi živeli. Otroci so se pri ustvarjanju na likovnem natečaju najpogosteje navezovali na Picassa, medtem ko so na fotografskem in literarnem delu največkrat razmišljali o boljšem svetu.

Na razstavo so se uvrstila tudi likovna dela naših učencev, kateri so ustvarjali na temo Lonček, kuhaj!.

Čestitke.