Z letošnjim šolskim letom se je naša šola pridružila mreži Zdravih šol, ki se odzivajo na probleme v zvezi z zdravjem otrok in mladostnikov ter izvajajo preizkušene programe za promocijo zdravja na telesnem, duševnem, socialnem in okoljskem področju zdravja za učence, učitelje in starše.

V tednu od 16. do 22. septembra obeležujemo evropski teden mobilnosti. V petek, 22. septembra 2023, smo se na Ravnah na Koroškem temu dnevu – Koroška v gibanju, priključile tudi vse Zdrave šole iz regije. Letos mreža praznuje 30 let.

Zdrave šole so se predstavile z različnimi aktivnostmi. Veliko je bilo gibalnih aktivnosti, različnih poligonov, plesa, ustvarjalnih delavnic, iger, tudi »starih«, teh, ki so se jih igrali že naši babice in dedki. Prav tako so nam pokazali pripravo zdravih prigrizkov in napitkov. Skupaj z učenci in mentorji smo krepili naše spretnosti, spoznavali delovanje našega telesa ter premagovali strah pred malimi živalmi.

Sara Moser