Osnovna šola Ane Gale Sevnica od šolskega leta 2020/21 razpisuje natečaj Anica. Namen natečaja je približati tematiko socialne izključenosti splošni populaciji. Natečaj je odprt za vse skupine otrok, ki so udeležene v vzgoji in izobraževanju – od predšolske vzgoje naprej.

Tema natečaja je bil naš svet, pri kateri je bilo Izhodišče ustvarjanja pesem Dušana Velkavrha Pustite nam ta svet. V sklopu dobrodelnega koncerta, ki je potekal 1.4.2022 v Sevnici, so podelili tudi nagrade Anica.

Prispelo je 184 del, med katerimi so jih nagradili sedem. Med nagrajenimi je bilo tudi likovni delo naših učencev z naslovom »Zaklenjen svet«.

Likovno delo prikazuje naš planet Zemljo, v katerem so učenci prikazali sebe, svoje prijatelje. To je njihov svet, ki ga hranijo in zaklepajo zase, ponazorjen s ključavnicami, ki so povezane. Interpretacija motiva je povezan svet, v katerega naj vstopajo le tisti, ki ga razumejo in želijo razumeti.

Avtorji:

Luka Temnikar (PPVI)